Dzień Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki to wyjątkowe święto w szkolnym kalendarzu. W tym roku uroczystości odbyły się 23 marca i był to dzień wyjątkowy i radosny dla całej szkolnej społeczności. Część oficjalną akademii poprowadził pan Tomasz Bobala. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy i głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Kielar, która przywitała zaproszonych gości: Ks. Dziekana Piotra Buka, posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pana dr Piotra Uruskiego, Starostę Powiatu Sanockiego Pana Stanisława Chęcia, zastępcę Burmistrza Miasta Sanoka Pana Grzegorza Korneckiego, Naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Panią Irenę Penar, Przewodniczącego Komisji Oświaty Pana dr Macieja Drwięgę, radną Miasta Sanoka Panią Bogusławę Małek, zastępcę 35 Batalionu Lekkiej Piechoty Pana Majora Sebastiana Krajnika, Dyrektora Emeryta SP 3 Pana Adama Mindura, Dyrektora SP2 Pana Bartłomieja Mandzelowskiego, Dyrektora SP 7 Panią Ewę Chudziak, Dyrektora Samorządowego Przedszkola nr 4 Panią Mariolę Milewską, Kierownika Zakładu Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, a zarazem Dyrektora SM I stopnia w Dydni Panią dr Elżbietę Przystasz, Przedstawiciela Rady Pedagogicznej PSM I stopnia w Sanoku Pana Grzegorza Bednarczyka, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Damiana Biskupa i wszystkich Rodziców oraz przedstawicieli sanockich mediów. Spośród gości życzenia dla naszej szkoły przekazali: Pan dr Piotr Uruski, Pan Stanisław Chęć oraz Pan Grzegorz Kornecki.
Następnie na scenę wkroczyli aktorzy z klas 5a i 7c, którzy wspaniale przedstawili najważniejsze momenty z życia bohatera i wydarzenia z roku 1794 –przysięgę Tadeusza Kościuszki na Rynku w Krakowie. Podziw publiczności wzbudziły wspaniale odegrane sceny, recytacja wierszy oraz pięknie zatańczone tańce: polonez i krakowiak. Młodsi uczniowie z klasy 3a brawurowo zatańczyli i zaśpiewali piosenkę Lajkonik. Występowi towarzyszył zespół muzyczny z klas 3gA oraz 8a i chór złożony z uczniów klas czwartych i piątych. Tak liczna grupa młodych artystów przeniosła widzów na krakowski rynek, aby stali się świadkami jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny.
W tym dniu miało także miejsce uroczyste otwarcie i poświecenie Izby Pamięci Szkoły, w której dzięki staraniom Pana Dyrektora Marka Wojtowicza i pracy pań: Ewy Gawlewicz i Magdaleny Zając zgromadzono liczne pamiątki związane z historią i tradycją naszej placówki.
Dla uczniów zostały zorganizowane ciekawe konkursy i zajęcia, zaś obchody Dnia Patrona Szkoły zakończyła Msza Święta w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowana w intencji uczniów i pracowników.
W przygotowanie tego wyjątkowego dnia było zaangażowanych wielu nauczycieli i pracowników: akademię wraz z uczniami przygotowali wychowawcy: panie Anita Leszczyńska, Aneta Niemiec-Czopor, Barbara Pytlowany, oprawę muzyczną - pan Łukasz Kot, relację fotograficzną i filmową pan Robert Wojewoda, dekorację sali teatralnej panie Magdalena Zając i Ewa Gawlewicz, doskonale przygotowane tańce to efekt współpracy z panią Anną Słapińską z pomocą pań: Ewy Gawlewicz i Renaty Szmyd. W pracach nad przygotowaniem pomieszczenia Izby Pamięci uczestniczyli: pani Irena Gawron i pan Mariusz Bieda. Dziękujemy także paniom z obsługi za pomoc w przygotowaniu strojów na występ oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego Dnia Patrona Szkoły.