W tym roku po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu włączy się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.

W związku z tym, zwracamy się do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły z prośbą o wspólne przygotowanie wielkiej paczki dla rodziny, która w tym szczególnym okresie nadchodzącej zimy oraz Świąt Bożego Narodzenia potrzebuje naszej pomocy. Liczymy bardzo na zaangażowanie każdej osoby i każdej klasy!

Historia Rodziny

Pan Leon i pani Zofia przez wiele tworzyli szczęśliwe i kochające się małżeństwo. Sprzedali za duży dla siebie dom, a kupili mniejszy i bardziej przytulny, wyposażony w odziedziczone po pradziadkach piękne stare meble. Pan Leon podejmował zatrudnienie, a pani Zofia zajmowała się domem. Kiedy pojawiły się problemy zdrowotne, mężczyzna musiał pójść na zwolnienie lekarskie i po dłuższym czasie zwolnił się z pracy. Wkrótce potem zaczęła chorować pani Zofia. Kobieta ma dwa biodra do operacji, ale nie można jej wykonać ze względu na zbyt kruche kości. Pani Zofia nie chodzi już kilka lat. Pan Leon cały czas zajmuje się żoną, znalazł też nową pracę. Rodzina utrzymuje się z pracy mężczyzny (2400 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania domu oraz lekarstw (1220 zł) na osobę miesięcznie pozostaje 590 zł.Najsilniejszą stroną tej rodziny jest wzajemna więź i miłość. Chwila, gdy pani Zofia przestała chodzić to najtrudniejszy moment w życiu rodziny. Trudno im było sobie z tym poradzić, ale nie poddali się. Pan Leon zajął się wszystkim: domem, pracą i opieką nad żoną. Choć ma wiele obowiązków, znajduje czasem czas dla siebie i swojego hobby, którym są stare przedmioty. W tym wszystkim najbardziej docenia chwile rozmowy z żoną i spędzanie z nią czasu.

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, cukier, kawa, olej, ryż, makaron, konserwy mięsne, kasza, karma dla kota

Środki czystości: płyn do płukania, proszek do prania, mydło/żel myjący, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, aloes w żelu, balsamy do ciała antyalergiczne.

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA: koc 140cmx200cm

BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: zestaw patelni (Stara palenia nie nadaje się już do użytku.)

Wszystkie potrzebne rzeczy dla rodziny opisane poniżej zbieramy od 15 listopada do 2 grudnia 2022r.

Proszę zgłaszać się do p. Magdaleny Błachuty, p. Anny Nater-Chlebińskiej, p. M. Poznańskiej.

Ogłoszenie o akcji zostało także umieszczone na gazetce Samorządu Uczniowskiego, a wszyscy wychowawcy klas otrzymają informacje, jak można pomóc tej wybranej rodzinie i przekażą młodzieży na godzinach wychowawczych.

Pomaganie jest piękne, łączy i wyzwala w ludziach cudowne emocjePomaganie jest piękne i wyzwala w nas cudowne emocje!

Działanie w grupie i połączenie sił powoduje, że łatwiej nam odpowiedzieć na potrzeby innych ludzi. Jeszcze raz zachęcamy do włączenia się do naszej Akcji!

Razem możemy więcej!