W piątek, tj. 25 listopada 2022 roku, dwoje uczniów naszej szkoły reprezentowało najstarszą kategorię wiekową szkoły podstawowej w XXII Konkursie Recytatorskim „WIERSZOWANIE 2022”, którego organizatorem był MDK w Sanoku.

W konkursie wzięli udział uczniowie powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego
i brzozowskiego.

W kategorii IV – uczniów klas VII – VIII wzięli udział: Alicja Rachwalska (klasa 8a)

Dominik Adam (klasa 8a)

Jury, oceniając recytatorów, brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację głosową wiersza
i fragmentu prozy, kulturę mowy. Recytowane teksty nie mogły przekraczać 6 minut.

Z naszej szkoły III miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim zajęła uczennica klasy 8a, ALICJA RACHWALSKA, która wygłosiła wiersz Beaty Kołodziej „Kolorowe Anioły”
oraz fragment prozy – Grzegorza Kasdepke „Najlepiej być sobą”.

W konkursie wziął również udział Dominik Adam, który zaprezentował interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Chmury”, w zakresie prozy – „Artystę” Sławomira Mrożka.

Zwyciężczyni otrzymała dyplom i nagrodę książkową – „Dziady część II”. Ósmoklasistom
serdecznie gratulujemy, życzymy wspaniałych doznań podczas zagłębiania się
w tajniki czytanej lektury oraz dalszych sukcesów recytatorskich na dalszych etapach kształcenia!