Z okazji Mikołajek, w prezencie dla uczniów, którzy są zainteresowani grą
w szachy w naszej szkole odbył się turniej szachowy. 28 młodych szachistów rozegrało 7 rund w tempie po 15 minut na zawodnika i spędziło przy szachownicach ponad 3 godziny. Takie intensywne zmagania umysłowe nie znudziły nikogo z nich, wręcz przeciwnie, doskonale się czuli, a rozgrywki dostarczały często nie lada emocji. Po przeciwnych stronach deski spotykali się ósmoklasiści  z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej, a różnica ich wieku często nie przesądzała o wyniku partii. Trzeba zaznaczyć, że atmosfera tych „szkolnych mistrzostw” była wyjątkowo sympatyczna, a zawodnikom nie obce są zasady fair play. Na każdej przerwie rozgrywki z ciekawością obserwowali inni uczniowie, kibicując i wspierając swoich kolegów i koleżanki – szachistów.

Zwycięzcą I Niepodległościowego Turnieju Szachowego w SP3 w grupie starszej (klasy 5 – 8) został Dominik Adam z klasy 8a, drugie miejsce zajął Wojciech Matiaszowski z 6b, a trzecią lokatę uzyskał Barnaba Gruszczyński z 8b. Wśród młodszych zawodników (z klas 1 – 4) zwyciężyła uczennica klasy 4a Anna Ligięza, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Ligięza z klasy 2a, a trzecie miejsce przypadło Izabeli Tomaszek z 2b.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom turnieju, bo każdy uzyskał punkty, ale przede wszystkim za umiejętności i chęci podjęcia się niełatwego wyzwania, jakim jest gra w szachy.

Szczególne podziękowania kieruję do Pana Marka Kielara, który podjął się sędziowania turnieju oraz bardzo pomógł w jego organizacji.