Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami pragnie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do organizowanej przez nas po raz kolejny akcji Szlachetna Paczka.

Dzięki tej akcji niesiona jest bezinteresowna pomoc potrzebującym i ich rodzinom uwzględniając ich najważniejsze potrzeby. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna. W tym roku objęliśmy opieką rodzinę pana Leona o symbolu POD-1193-90980 z bazy danych Stowarzyszenia WIOSNA. Zaangażowanie uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły przerosło największe oczekiwania – przygotowaliśmy 19 paczek dla pana Leona i pani Zofii, w których znalazły się wszystkie zebrane od Was produkty oraz prezenty specjalne:

żywność trwała: herbata, cukier, kawa, olej, ryż, makaron, konserwy mięsne, kasza, karma dla kota

środki czystości: płyny do płukania, mydło, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, balsamy do ciała antyalergiczne.

prezenty specjalne: koce, zestaw patelni, kosmetyki pielęgnacyjne oraz kuweta dla kota

Za zebrane 954 zł zakupiliśmy dodatkowe produkty potrzebne rodzinie:

- żywność trwałą: konserwy mięsne, mąkę, owoce w puszce, dżemy, majonez, barszcz czerwony, słodycze, cukier, kawę, olej, miód oraz wiele produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania świąt

- środki czystości: proszki do prania, płyny czyszczące, aloes w żelu, pastę do zębów,

- patelnię, gąbki do mycia, ściereczki, papier i taśmę do pakowania paczek

Uczniowie z klasy 5A oraz nasi wolontariusze z klas ósmych wykazali się siłą i przenieśli paczki do samochodu, który dostarczył je do pani Joanny – opiekuna rodziny. Prezenty wkrótce zostaną przekazane panu Leonowi i jego żonie, Zofii.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że warto pomagać. Oprócz artykułów materialnych, które są potrzebne rodzinom, ofiarujemy potrzebującym również swoje serce, czas i zaangażowanie.

Koordynatorkami akcji były panie: Magdalena Błachuta oraz Anna Nater-Chlebińska. Szczególny udział w organizacji akcji miały panie: Marta Poznańska, Renata Kopczak, Karolina Ciskowska-Majka, Magdalena Jasińska-Skoczypiec.