19 grudnia 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Konkurs rozpoczął się prezentacją na temat speedcubingu, którą przedstawił Hubert Giebułtowicz uczeń klasy 7b Zwycięzcą konkursu został Antoni Kowalski z klasy 7a. Świetnie zaprezentowali się również Denis Trotsiuk z klasy 8a, Wiktor Rysz z klasy 5a oraz Karolina Kruszyńska z klasy 8c. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie na swoich tradycyjnych kostkach 3x3x3.  Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na kolejną edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym.

Dla tych, co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kostka Rubika to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna.