W październiku 2022 roku kilkoro ósmoklasistów i siódmoklasistów wzięło udział w szkolnych zawodach literackich w ramach ogólnopolskiej olimpiady języka polskiego. Zadaniem uczestników było przeczytanie pięciu książek spośród dwóch zestawów lektur. W ramach każdego z nich uczniowie wybierali jeden z trzech tematów. Posługując się narzuconą formą wypowiedzi, pisali pracę, w której mieli odnieść się do przynajmniej dwóch utworów z podanej listy oraz innych, samodzielnie wybranych tekstów.

Szkolna Komisja Konkursowa wybrała prace kilku dziewcząt, które po otrzymaniu pozytywnych recenzji, zostały wysłane ko Komitetu Okręgowego w Rzeszowie, mającego swoją siedzibę na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prace uczennic były ponownie opatrzone recenzją i oceniane przez wykładowców akademickich.

Żeby zakwalifikować się do zawodów drugiego stopnia, należało otrzymać minimum 20 pkt na 30 możliwych.

Z okręgu podkarpackiego warunki zadania spełniło 22 uczniów, z czego 16 zostało zakwalifikowanych do II etapu. Tymi szczęśliwcami z Sanoka są dziewczynki:

- z klasy VII a – JULIA  ZĄBCZYK,

- z klasy VIII a - NATALIA KUTIAK,

- z klasy VIII c - MAGDALENA CHRYŃ,  KAROLINA KRUSZYŃSKA i KAROLINA  SADLIK.

Gratulujemy serdecznie i życzymy wytrwałej i owocnej pracy w dalszych etapach zmagań drugiego i trzeciego stopnia! To trzeci taki sukces w naszej szkole. Kolejny etap, okręgowy, odbędzie się w Rzeszowie już w styczniu 2023 roku – test językowy i rozprawka na wskazany temat.