W lutym świętujemy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Z tej okazji, jak co roku, w całej Polsce organizowane są inicjatywy edukacyjne związane z bezpiecznym i konstruktywnym korzystaniem z sieci.

Celem akcji jest inicjowanie i‍ propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i‍ nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i‍ wychowawców z‍ problematyką bezpieczeństwa online, a‍ także promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nasi uczniowie korzystają z zajęć w klasach prowadzonych przez pedagoga, zajęć na świetlicy, a także z szerokiej gamy lekcji online dotyczącej tematyki bezpieczeństwa w sieci.

Rodzicom i uczniom udostępniane są porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Nauczyciele mają możliwość udziału w webinarach, których celem jest prezentacja konkretnych narzędzi i tematów niezwykle przydatnych do edukacji o bezpieczeństwie w sieci.

W szkole można obejrzeć gazetkę z pracami dzieci przygotowanymi podczas zajęć profilaktyczno-wychowawczych z pedagogiem Panią Reginą Nagórny oraz Panią Magdaleną Zając na lekcjach plastyki.