2 marca 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Mistrz Kaligrafii", którego celem było rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie umiejętności kształtnego i estetycznego pisma. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów i uczennic z klas drugich oraz 9 z klas trzecich. Ich zadaniem było jak najładniejsze odwzorowanie tekstu wierszy: "Tańcowała igła z nitką" – klasy drugie i "Okulary" – klasy trzecie. Jury oceniając prace uwzględniało ogólne wrażenie estetyczne, rzetelność, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną, właściwe łączenie liter oraz równomierne położenie liter. Komisja po wnikliwej analizie wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: klasy drugie i klasy trzecie.

Klasy drugie – I miejsce: Amelia Zabłotny, kl. 2a
Klasy trzecie – I miejsce: Michalina Domagała, kl. 3c

Gratulujemy serdecznie laureatkom konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnych zmaganiach kaligraficznych!