Kolorowe, smaczne, zdrowe : Co? – koktajle owocowe !

W ramach czwartkowych zajęć rozwijających kreatywność w klasie 3b zorganizowano Warsztaty Zielonej Terapii podczas których uczniowie przygotowywali pyszne, zielone koktajle owocowo-warzywne.  Celem zajęć było przybliżenie uczniom zagadnień dotyczących zdrowego odżywiania oraz uświadomienie jak bardzo ważnym elementem  diety dziecka są owoce i warzywa. Sporządzanie koktajli jest dobrym sposobem na urozmaicenie diety dziecka  poprzez miksowanie różnych owoców i warzyw.  Zielone koktajle owocowo-warzywne wyróżniają się ciekawym smakiem, a także są bezcennym źródłem witamin i minerałów. Ze względu na wysoką zawartość dającego uczucie sytości na dłuższy czas błonnika ich systematyczne spożywanie wspiera układ trawienny i wydalniczy. W konsekwencji zielone koktajle wspomagają usuwanie z organizmu nagromadzonych toksyn.