Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!”, w którym bierze udział klasa 1B, jest m.in. szansą na zachęcenie młodych ludzi do próbowania różnych form aktywności. Bez wątpienia najlepszą formą aktywności fizycznej jest zabawa, o czym przekonały się pierwszaki na lekcji wychowania fizycznego przeprowadzonej przez zaproszonego gościa - panią Renatę Kopczak.

Uczniowie wykonując ćwiczenia rozciągające doskonale rozgrzali swoje mięśnie (poznając przy tym ich nazwy), a następnie wzięli udział we współzawodnictwie, a także przeróżnych grach i zabawach. Na zakończenie pani Renata opowiedziała dzieciom o tym, jak ważny w życiu każdego człowieka jest ruch. Rozwija on bowiem mięśnie, wpływa na prawidłowy wzrost i kształt kości, rozwija układ krążeniowo-oddechowy oraz podnosi sprawność i wydolność fizyczną.

Ta nietypowa lekcja w-fu była niezwykle przemyślana, pełna ciekawostek dotyczących ludzkiego ciała, a przede wszystkim dobrej zabawy i nieschodzących z twarzy uśmiechów. Pamiętajmy – ruch to zdrowie!