Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w łyżwiarstwie szybkim dziewcząt i chłopców odbył się 16.03.2023r na sanockiej "Arenie".

Drużyna dziewcząt w składzie Maja Pytlowany, Oliwia Grygiel, Karolina Lisowska, Zuzanna Ustianowska zajęła VI miejsce.  Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Maja Pytlowany zajęła zaszczytne III miejsce.

Drużyna chłopców w składzie : Kacper Karol Kowalewski, Olgierd Pudło, Kacper Kowalewski, Patryk Gadomski zajęła X miejsce.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 250m ( 2 okrążenia), a najlepszych osiem zespołów kwalifikowało się do drugiego przejazdu na 500m (4 okrążenia). Suma czasów dwuboju trzech najlepszych zawodniczek lub zawodników decydowała o kolejności drużyn. W imprezie udział wzięło po 14 zespołów.

Najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt:

1. SP Nr 1 Sanok
  2. SP Nr 4 Sanok
  3. SP Nr 2 Sanok
  4. SP Nr 5 Dębica
  5. SP Nr 14 Krosno
  6. SP Nr 3 Sanok
  7. SP Nr 6 Sanok
  8. SP Jedlicze

Najlepsze szkoły w kategorii chłopców:

1. SP Nr 5 Dębica
  2. SP Nr 1 Sanok