21 marca obchodziliśmy 1 dzień wiosny oraz ,,Światowy Dzień Zespołu Downa”.

Z okazji wiosny uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły ubrani w kolorze zielonym, a na znak solidarności z osobami z zespołem Downa w dwóch innych, kolorowych  skarpetkach. W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z zespołem Downa. Włączamy się   w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa  i ich bliskim czytelny znak naszej aprobaty, akceptacji i zrozumienia. Drobne gesty mają wielki znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Niech 21 marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.