Kolejnym krokiem w edukacji promocji zdrowia w klasie 3b  była lekcja poświęcona obchodom Światowego Dnia Wody, który oficjalnie przypada na 22 marca. Celem lekcji  było uświadomienie uczniom, że woda ze względu na walory zdrowotne jakie posiada,  jest niezbędnym elementem prawidłowej diety, a także głównym składnikiem organizmu człowieka (stanowi ok. 75% masy ciała). Uczniowie  dowiedzieli się ile wody powinni spożywać w ciągu dnia oraz poznali źródła wody w diecie. Bilans wody w organizmie powinien być utrzymywany na stałym poziomie. Na bilans ten wpływa ilość, którą wypijamy i zjadamy (woda jest też przecież składnikiem różnych produktów) oraz wydalamy. Wodę musimy dostarczać do organizmu z zewnątrz, gdyż zapotrzebowanie na nią jest większe niż możliwość wytwarzania jej w ustroju. Dzieci poznały różne sposoby i metody oszczędzania wody. Na zakończenie lekcji  odbyła się degustacja wód. Uczniowie mieli okazję napić się wody z jodem, cynkiem oraz magnezem. Pamiętajmy o nawadnianiu organizmu !