W 2016 roku obchodzimy 1050 rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji, w całym kraju odbywały się liczne uroczystości. W Sanoku, obchody tego jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miały miejsce 10.09.2016 roku. Na dziedzińcu sanockiego zamku odbyła się rekonstrukcja wydarzeń z 966 roku. Wzięli w niej udział także uczniowie naszej szkoły. Szóstoklasiści wcielili się w postaci z tamtej epoki: Mieszka I z rodu Piastów, księżniczkę Dobrawę, ich syna Bolesława Chrobrego a także cesarza Ottona III. Tym niezwykłym postaciom towarzyszyły damy dworu, liczni rycerze, łucznicy i inni poddani księcia Mieszka. Uczniowie uczestniczyli w inscenizacji przedstawiającej chrzest władcy Polan i jego wojów a także obejrzeli walki rycerzy. Dla wszystkich uczestników tej uroczystości była to piękna lekcja historii.