Korzystając z pięknej wrześniowej pogody uczniowie klasy 5c z wychowawcą p. Anitą Leszczyńską wybrali się w na ścieżkę edukacyjno – przyrodniczą w Olchowcach. Tuż za osiedlem mieszkalnym, na obszarze specjalnej ochrony ptaków oraz ich siedlisk znajduje się pięknie położona trasa. Uczniowie podziwiali wspaniałe widoki nad stawami, zapoznali się z informacjami umieszczonymi na specjalnych planszach, przeszli drewnianymi pomostami przez tereny turzycowisk i torfowisk, wypatrywali ptaków z tarasu widokowego. Zaskoczyło ich podłoże uginające się pod stopami i piękne o tej porze roku drzewa i krzewy obsypane drobnymi, czerwonymi owocami. Z trasy edukacyjnej dzieci przeszły drogą wzdłuż ośrodka Sosenki i Sanu do Skansenu, gdzie mogły odpocząć i gdzie odbyła się nietypowa lekcja plastyki w terenie. Powstały rysunki krajobrazu i widoków z wycieczki. Ten nieznany jeszcze teren tuż za miastem z pewnością stanie się popularnym miejscem wypraw i odpoczynku mieszkańców Sanoka.