XXIII akcja „Sprzątanie świata – Polska” miała miejsce również w naszej szkole. Pani Karolina Ciskowska-Majka z klasą Va oraz pani Agata Midura z klasami IV celem propagowania idei dbania o czystość Ziemi – naszej planety, przeprowadziły zajęcia inne niż wszystkie – lekcje, w czasie których należało uprzątnąć część osiedlowych chodników i terenów zieleni. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowego użytku oraz worki na śmieci z zapałem zbierali wyrzucane odpady, które znajdowały się w niedozwolonych miejscach, szpecąc nasze najbliższe otoczenie. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.