30 września w naszej szkole odbył się VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. To bezpłatna akcja edukacyjna, polegająca na organizacji szeregu zabaw, których kulminacją jest przeprowadzanie egzaminów zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia poprzez rozwiązywanie łamigłówek matematyczno–logicznych tj.: szyfrogram, tarcza z tabliczką mnożenia, labirynt, kwadrat łaciński, zaczarowany kwadrat, łamigłówka zapałczana, sudoku. W tym roku uczniowie zdawali egzamin pisemny z tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki, nie można było popełnić ani jednego błędu. Wyniki egzaminu potwierdziły fakt, że uczniowie znają tabliczkę mnożenia. Patrol egzaminacyjny złożony z uczniów przeprowadzał także egzamin ustny wśród dyrekcji, nauczycieli i innych pracowników szkoły, jak pokazuje doświadczenie z ubiegłego roku, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla…dorosłych. Uczniowie natomiast bardzo cieszyli się z pełnienia ważnej funkcji egzaminatora. Akcja dostarczyła wszystkim dobrej zabawy i przede wszystkim była okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.