W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 04.10.2016 roku dziesięcioro uczniów klasy matematycznej (I A) odwiedziło uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 – klasę VI B. W spotkaniu uczestniczyła pani Małgorzata Kielar Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 oraz pani Małgorzata Gierla bibliotekarz. Uczniowie czytali fragmenty następujących książek: „Śladami Pitagorasa” oraz „Lilavati” Szczepana Jaleńskiego, „500 zagadek matematycznych” Stanisława Kowala, „Ścieżki matematyki” Nigel Langdon. W ten sposób zaprezentowali różne zabawki, zabawy, zagadki, łamigłówki, sztuczki i ciekawostki matematyczne. Uczniowie szkoły podstawowej zapoznali się z legendą Wieży Hanoi, którą odczytał Ernest Mołczan, a samą wieżę zaprezentowały: Anna Sidor i Weronika Góral. Następnie zabawę ze sznurkami pokazały Sylwia Józefek i Alicja Prusiecka, a zasady tej zabawy odczytał Jakub Łapiszczak. Kolejny czytany fragment dotyczył legendy o zapłacie za szachy, którą zaprezentował Kacper Baran. Rozgrywkę szachową rozegrali Janek Zając i Emilka Stefańska. Po zapoznaniu uczniów klasy VI z zasadami tworzenia kwadratu magicznego przez Krzysztofa Kopca uczniowie sami wykonali kwadrat magiczny. Ciekawostki matematyczne były przeplatane bajkami filozoficznymi z książki pt. „Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi?” Michel Piquemal. Na koniec Oskar Sajdak opowiedział o technikach szybkiego czytania. Dziękujemy pani Joannie Łąckiej oraz uczniom Gimnazjum nr 3 w Sanoku za przedstawienie ciekawych i interesujących informacji na pewno długo pozostaną w pamięci młodszych kolegów.