Podczas lekcji historii, uczniowie klas czwartych poznawali zasady funkcjonowania i organizację pracy szkoły, organa władzy, prawa i obowiązki uczniów. Wtedy też pracując w małych grupach formułowali pytania do dyrekcji szkoły. Zawarli w nich również swoje propozycje dotyczące poprawy funkcjonowania naszej placówki. Pani dyrektor Małgorzata Kielar spotkała się więc z czwartoklasistami, aby odpowiedzieć na ich pytania. Uczniowie pytali o planowane remonty – zwłaszcza łazienek, proponowali, aby w każdej klasie była tablica interaktywna a w pracowni informatycznej nowocześniejsze komputery. Wśród pytań pojawiły się również dotyczące organizacji lekcji na basenie, sklepiku szkolnego ,chodnika prowadzącego do szkoły, boisk, biblioteki i wiele, wiele innych. Pani Dyrektor bardzo cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania i odnosiła się do propozycji uczniów. Liczba pytań oraz ich szeroki zakres świadczyły o tym, że nasi uczniowie są bacznymi obserwatoriami i aktywnymi uczestnikami życia szkolnego.